trende

Kutu Harf Tabela Nedir ve Neden Önemlidir?

Kutu Harf Tabela Nedir ve Neden Önemlidir?

Kutu Harf Tabela

Aynı zamanda çok iyi bir görünüme sahip olan bu tasarımlar, ışıklı veya ışıksız olarak beğenilebilir. Buna marka, firma gibi yer isimlerinin değişik materyallerle harf haline getirilmesi işlemi denir. Işıklı ve ışıksız üretilebilen bu tabelaların oldukça ilginç olduğu doğrudur.

İnsanların istek ve ihtiyaçlarına göre istenilen ebatlar da hazırlanabilen kutu harf tabela belirtilen ebatlarda kesilir. Genellikle el emeği gerektiren kutu tabela, reklam ve tanıtım alanı için bir daha etkili alan oluşumu olabilir.

Kutu Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Kutu harf tabela oluşturmadan önce, tasarım bölümü ile başlar. Kullanılacak malzeme düzenlendikten sonra Router ve Lazer yardımı ile harfler belirtilen büyüklükte kesilir. Bu harfler kullanılan ürüne göre boyanır ve boya seçiminde hava koşulları dikkate alınmalıdır. Kaliteli boya, izlerin paslanmasını ve deforme olmasını önler. Kutu harf tabela, tasarıma göre kurulur. Başka güzel bir yönü ise farklı kabartma harfe göre daha uygun maliyeti olmasıdır.

Kutu Harf Tabelanın Genel Özellikleri

Kutu harf tabela en iyi şirket adlarını tanıtan türlerdir. Bu işler iç ve dış ortamlarda çok rahattır ve müşterileri doğrudan etkiler çünkü genellikle büyük boyutlarda yapılırlar. Birçok çeşide sahip olan bu reklam aracı, ince duruşlarıyla birçok müşterimiz tarafından tercihi ve alışveriş için idealdir. Renkleri ve firma logolarını çok iyi ortaya koyuyor. Bu, markanın insanların meşgul olduğu yerlerde bile fark edilmesini sağlar. Parlak renklerle yapılan tasarımların, şirketin reklamını yapmak için en etkili yöntemdir. Tabela panoları ile en yoğun yerlerde bile marka bilinirliğinizi arttırma şansınız vardır.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri

  • Pleksiglas Cam Kutu Tabela
  • Dekota Kutu Tabela
  • Alüminyum Kutu Tabela
  • Paslanmaz Kutu Tabela
  • Pirinç Kutu Tabela
  • Köpük Kutu Tabela

Pleksi Kutu Harf Tabela Nedir?

Günümüzde, reklam ve tabela sektörü, günlük sistem gelişimi çerçevesinde önemli gelişmeler göstermeye başlamıştır. Bu gelişmede büyümeye devam eden önemli tabelaların türü bu sektöre büyük katkı sağlamaya devam ediyor. Bu tabela sisteminde sektöre büyük katkı yapan bir tip pleksi kutusunun tabelasıdır.

Pleksi Kutu Harfi Tabelası Nasıl Yapılır?

Pleksi kutu harf tabela yapmak çok zorlu zahmetli bir iştir. Her şeyden önce, cnc üzerinde kesilebilecek bir çalışma olmalıdır. İş, için gerekli olan teklif miktarını belirleyerek başlar. Ardından pleksiler de kullanılacak olan decotan büyüklüğü belirlenir. Dekota kullanmanın amacı, led’i dekotanın üstüne tutturmak ve zemine ve pleksiglasa tutturmak ve malzemeyi daha dayanıklı hale getirmektir.

Pleksi Kutu Harf Tabela Genel Özellikleri

Pleksi kutu tabelalar birçok yerde kullanılabilen dayanıklı akrilik malzemeden yapılmıştır. Tabela sektöründe pleksiglas, her iki taraftaki reklam ihtiyaçlarınızı hem açık havada hem de kapalı alanlarda karşılayabilir. Pleksiglas çok fazla korunmasının nedeni, özellikle dış mekân reklam panolarında ve reklam malzemelerindeki dayanıklılığından ve hiçbir hava koşulunda deforme olmadığından ışığı yansıtabilir. Pleksi’nin en önemli özelliği dökme kalıp olarak üretilmeleridir.

Dekota Kutu Harf Tabela Nedir?

Yapısından dolayı iç mekânlarda tercih edilir. Tüketici talebine göre dış mekânlarda da tercih edilir. Dekota birden fazla renge sahip olsa da tercih edilen renk genellikle beyazdır. Boyanızın dekota üzerine boyanmasını istiyorsanız, seçtiğiniz boyanın su bazlı olması gerekir.

Dekota malzemedir ve istediğiniz kalınlığı ölçen firmamız parçaları kaliteli bir şekilde muhafaza eder ve harf şeklinde sağlar. Diğer çeşitlerden daha ekonomik olduğu için tercih edilen tabeladır. Açık yerlerde sevilmeyen bu tür tabelalarla, güneşten dolayı sararmaya maruz kaldığından, istediğiniz tabelayı elde edebilirsiniz.

Dekota Kutu Harf Tabelanın Avantajları

Açık reklamcılıkta en önemli konulardan biri olan dekota tabelalar, şirket için en önemli unsurlardan biri haline geldi. Hedef kitleyi etkileyen iş dekorasyonu, bu dekorasyona uyan tabelalarla donatılmıştır. Bu sektördeki faaliyetlerini sürdüren her şirket için tanınmasını ve ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacak çeşitli tabelalar vardır.

Alüminyum Harf Tabela Nedir?

Dışarıdan, insanlar yerin adı nedeniyle beğenebilir veya sevmeyebilir. Bu durum, bir insanın çalışmaları ile ne kadar ilgilendiği ile ilgilidir ve tercih boyutunda önemli bir yerde durmaktadır. Kafe, restoran veya restoran dışında karar veren birçok insan var. Bu, paketlere bakarak gıda ambalajı konusunda karar vermek gibidir ve seçmek için iyi bir nedendir. Bu nedenle, bu yerlerin adlarını alüminyum harf tabela ile yazdırarak daha etkili bir ortam yaratılabilir.

Paslanmaz Tabela Nedir?

Paslanmaz çelik ön, 304 yüksek kaliteli paslanmaz çelik sacdan ve 1,2 milimetreden yapılmıştır. İsim plakası için yazılan tabelanın önü bir lazer sistemle ve tabelanın yanında giyotin makası ile kesilir ve hazırlanır. Paslanmaz tabelalar da istenen renkte boyanır ve hazırlanır. Bu özellikle paslanmadığından uzun süre kullanılabilir. Paslanmaz levha yapımı en popüler tabelalardan biridir. Sistem, üretilen isim levhasının gereksinimlerine göre açılır veya açılmayabilir.

Paslanmaz Tabela Nasıl Yapılır?

Paslanmaz tabelalar için paslanmaz malzeme CNC Router makinesi tarafından harfler ve şekiller ile kesilir ve ardından müşterinin isteğine göre harflerin yüksekliği hazırlanır. Paslanmaz harfler daha sonra dikkatlice istenen Alüminyuma veya başka bir plakaya kaynaklanır. İstenirse ışık bu kaynaklı harf kutusunun altına yerleştirilebilir. Işık herhangi bir renkte olabilir.

Genel olarak, LED aydınlatma sistemleri düşük elektrik tüketimi ile uygulanmaktadır. Paslanmaz tabela malzemeleri çok pahalıdır, çünkü bir çeşit tabela oldukça pahalıdır. Ancak, en önemli tabela türleri arasında en güzel tabela tipini kullanabilirsiniz.

Paslanmaz Tabelaları Özellikleri

Paslanmaz tabela; Paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Paslanmaya karşı dayanıklı ve parlak bir yapıya sahip olması nedeniyle özellikle tercih edilir. Ayrıca parlaklığı nedeniyle çok şık bir görünüm verir. Led çip paslanmaz tabela arkasında monte edilebilir ve daha keyifli bir görünüm sağlar. Bu genellikle bu şekilde tercih edilir, ancak ışık yokken kullanılabilir.

Köpük Harf Tabela Nedir?

Özellikle iç mekân reklamcılığı durumunda, daha önemli bir reklamcılık şeklidir. Köpük tabela 2 veya 3 boyutta kesilir ve müşteri istekleri doğrultusunda boyutlar ve renkler ile birlikte şekiller verilir. Köpük harf tabelaları yazılı olarak düşünülmemelidir. Yazmanın yanı sıra, şirket logoları da çok güzel bir şekilde yapılabilir.

Köpük Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Köpük harf tabelası yapmak için öncelikle strafor, CNC makinesinin yardımıyla projeye göre düzenli olarak kesilmeli ve biçim ayrıca alınmalıdır. Bundan sonra, bu harfler bir veya daha fazla seçilen renkte boyanır ve kurumaya ertelenir. Kurutma işleminin bitiminden hemen sonra, bu harfler duvara yapıştırılarak şablondan elde edilir.

Köpük Harf Tabela Genel Özellikleri

Işığı olmayan özelliklere sahip olan ve genel olarak iç mekânlarda kullanılan bir iç tasarım olduğundan, ışığa ihtiyaç duyulmayan durumlarda yapılır. Köpük tabelasının ışığı olmadığından, binanın dekorasyonu ile uyumlu olursa çok şık görüneceğinden emin olabilirsiniz. Bu nedenle, köpük harfli tabelasının maliyeti diğer tabelalar bir tık daha fazladır.

13.10.2021
131
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Coşkun KARACA
Coşkun KARACA
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?